XIV Gminny Konkurs Potraw Regionalnych

W sobotę 11 lutego 2012r. w Szkole Podstawowej w Luborzycy, odbył się już po raz czternasty Gminny Konkurs Potraw Regionalnych, którego organizatorami są Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, oraz Centrum Kultury i Promocji w Baranówce.

Gośćmi konkursu byli m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego pan Wojciech Kozak, Wicestarosta Powiatu Krakowskiego pani Urszula Stochel, Posłowie na Sejm RP pani Lidia Gądek, oraz pan Józef Lasota, Dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego pani Małgorzata Popławska, Dyrektor Małopolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pan Włodzimierz Okrajek, radni Gminy Kocmyrzów – Luborzyca z panią Małgorzatą Doniec – Przewodniczącą Rady Gminy na czele, proboszczowie i księża z parafii naszej gminy oraz sąsiadującej z nią parafii w Raciborowicach, Sołtysi, przedstawiciele Stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, członkowie OSP Gminy Kocmyrzów – Luborzyca z Komendantem Gminnym OSP panem Andrzejem Szwajcą na czele, dyrektorzy placówek oświatowych, lekarze, oraz przedstawiciele lokalnego biznesu.

W tegorocznej edycji Konkursu Potraw Regionalnych uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich z Łuczyc, Kocmyrzowa, Karniowa, Goszyc, Zastowa, Prus, Maciejowic, Pietrzejowic, Łososkowic, Głębokiej, Dojazdowa i Skrzeszowic.


Na „konkursowych stołach” zaprezentowane zostały m.in. tradycyjne wypieki, pierogi, specjały wędliniarskie, sałatki, potrawy z mięs, ryb i warzyw, a także różnorakie „domowe” nalewki.

Komisja ogłosiła zwycięzców XIV Gminnego Konkursu Potraw Regionalnych  w kategorii potrawy:

III miejsce za „ser z praski”, zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Goszyc, dla którego specjalną nagrodę ufundował pan Marek Witas – firma „GUR – HUT”. Z kolei II miejsce za „prażuchy” zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Łuczyc, a nagrodę dla tegoż Koła ufundował pan Artur Chromniak – firma „TERMOSZKŁO”. Natomiast główną nagrodę ufundowaną przez Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie Oddział w Kocmyrzowie i I miejsce w Konkursie zdobyło Koło Gospodyń z Maciejowic za zupę „sekulotkę”. Nagrodę KGW Maciejowice wręczyła Dyrektor Banku pani Sabina Sitko.

W kategorii konkursowej – „nalewki”, jury  za najlepszą nalewkę uznało nalewkę „żytnią”, przygotowaną przez Koło Gospodyń z Dojazdowa. Fundatorem nagrody dla Pań z Dojazdowa było Centrum Kultury w Kocmyrzowie – Luborzycy. Dodatkowo pan Wicemarszałek Wojciech Kozak ufundował w tej kategorii konkursowej specjalną nagrodę, którą wyróżnione zostało Koło Gospodyń Wiejskich z Goszyc, za znakomite piwo „pszenne”.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*