Zaproszenie na szkolenie !

Regionalne Centrum NGO Kolping zaprasza na bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych „Planowanie strategiczne”, które odbędzie się w terminach 25-27 listopada oraz 9-11 grudnia 2011 w Lokalnym Centrum NGO Kolping w Luborzycy (w budynku „DOM KOLPING”)  Wysiołek Luborzycki 133.

Zgłoszenia:

Anna Wiśniewska

Tel.:  12 418 77 61, e-mail: awisniewska@kolping.pl

Zgłoszenie oznacza deklarację uczestnictwa w 2 sesjach szkoleniowych.

SESJA I: 25-27 listopada 2011

SESJA II: 9-11 grudnia 2011

Od godz. 17.00 (piątek) do godz. 13.30 (niedziela) (20 godzin szkoleniowych)

Termin zapisów:

Do 22.11.2011 (wtorek) do godz. 15.00.

Kryteria rekrutacji i selekcji:

Szkolenie skierowane do: członków, wolontariuszy lub pracowników małopolskich organizacji pozarządowych z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, m. Kraków, oświęcimskiego, suskiego, wadowickiego i wielickiego.

Warunkiem zakwalifikowania do skorzystania ze wsparcia szkoleniowego jest zgłoszenie 2 reprezentantów danej organizacji pozarządowej (maksymalnie 3).

Preferencja podczas rekrutacji dla:

osób, decyzyjnych w działach planowania i rozwoju organizacji, zwłaszcza przedstawicieli zarządów,

osób, które uczestniczyły w innym module szkoleń w ramach projektu,

ocena pomysłu na rozwój organizacji na podstawie ankiety.

oraz preferencja dla przedstawicieli organizacji –  nowo założonych (do 1 r.)    z siedzibą w miejscowościach do 25 tys. mieszkańców.

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest wzmocnienie funkcji zarządzania strategicznego w organizacjach pozarządowych. Podczas proponowanych warsztatów wyjazdowych z noclegiem dla uczestników zostaną opracowane strategie organizacji biorących udział  w szkoleniu.

Opis szkolenia:

Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą pojęć, narzędzi i zasad zarządzania strategicznego organizacją, zapoznają się z podejściem opartym na włączaniu wszystkich osób związanych z organizacją we wzmocnienie jej potencjału. Oprócz podstaw teoretycznych uczestnicy szkolenia będą mogli w praktyce przetestować zdobytą wiedzę w trakcie symulacyjnych gier poświęconych tworzeniu i wdrażaniu strategii. Uczestnicy zapoznają się również ze studiami przypadków, które pozwolą uniknąć najbardziej powszechnych i groźnych błędów w tworzeniu i wdrażaniu planu strategicznego w organizacji pozarządowej. Każdy z uczestników otrzyma również szereg wskazówek  i zadań, przygotowujących grunt do wprowadzania najlepszych praktyk z zakresu zarządzania strategicznego we własnych organizacjach.

Szkolenie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Regulamin

opis szkolenia planowanie strategiczne 2011

karta zgloszeniowa planowanie strategiczne 2011

ankieta motywacji planowanie strategiczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*