Dożynki Gminno-Parafialne

Dnia 14 września 2014 roku w Luborzycy odbyło się święto plonów zwane Dożynkami. Tego roku uroczystości dożynkowe, odbyły się w dniu Odpustu parafialnego i rozpoczęły się uroczystą mszą św.koncelebrowaną. Mszę św. odprawił o.Bogdan Waliczek ze Zgromadzenia Paulinów, oraz proboszcza parafii Luborzyca ks. Tadeusz Majcher.

Na tę uroczystość Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy wykonały wieńce i kosze dożynkowe, które uroczyście poświęcił o.Bogdan Waliczek, podczas nabożeństwa. Wieńce wykonały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Baranówki, Maciejowic, Zastowa, Kocmyrzowa, Prus, Łososkowic, Luborzycy, Łuczyc, Karniowa, Pietrzejowic, Goszyc i Dojazdowa, oraz członkinie stowarzyszenia „Aktywna Wieś Goszcza i Sadowie”. Na uroczystość przybyły poczty sztandarowe: Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga, Koło Pszczelarzy z Kocmyrzowa, oraz Gimnazjum im. św Królowej Jadwigi z Luborzycy. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra dęta ”Kosynierzy” z Luborzycy.

Po zakończeniu nabożeństwa na placu przy kościele odbyła się degustacja ciast i potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Dalsza część uroczystości odbyła się przed Domem Rodziny Kolpinga. Gospodarzem tegorocznych Dożynek był pan Wójt Marek Jamborski, który powitał wszystkich przybyłych. Po wystąpieniach zaproszonych gości min: pana Włodzimierza Okrajka i pana Adama Domagały, dokonano dzielenia dożynkowego chleba przez Gospodarzy Dożynek państwa Lucynę i Marka Jamborskich, oraz księdza proboszcza Tadeusza Majchera. Koła Gospodyń dostały upominki w podziękowaniu za przygotowanie Dożynek.

Następnie odbyła się część artystyczna i rozpoczęły się występy młodzieży. Część artystyczną poprowadziła Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Baranówce pani Agnieszka Brodowska. A nad bezpieczeństwem  imprezy czuwali członkowie  Ochotniczej Straży Pożarnej z Łuczyc i Maciejowic.

Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć w GALERII WYDARZEŃ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*