Dzień Ziemi w Łuczycach

W sobotę 25. kwietnia ramach corocznych obchodów Dnia Ziemi Stowarzyszenie „Nasze Łuczyce” i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach, przy udziale OSP Łuczyce i LKS Kosynierzy zorganizowały już po raz piaty akcję wspólnego sprzątania Łuczyc. Mieszkańcy porządkowali tereny wokół swoich posesji, a uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami oczyszczali tereny w okolicy szkoły. W trakcie akcji zostały też posadzone kwiaty jednoroczne przy szkole, w gazonach na stacji PKP oraz tuje przy remizie OSP Łuczyce, w najbliższym czasie posadzimy również zieleń przy boisku sportowym.
Po sprzątaniu, Stowarzyszenie i OSP zaprosiły uczestników na kiełbaskę z grilla a dla najmłodszych dzieci zorganizowane zostały gry i zabawy na boisku Kosynierów. Przy okazji rozegrano Mini-Turniej Piłki Siatkowej na nowym boisku wielofunkcyjnym przy szkole podstawowej. W szranki stanęły: drużyna OSP Łuczyce i Reprezentacja Mieszkańców. Wynikiem 2:0 zwyciężyła drużyna OSP- GRATULUJEMY!!!
W imieniu wszystkich uczestników akcji „Dzień Ziemi” w Łuczycach dziękujemy odpowiednim służbom tj. powiatowi, gminie, LP i PKP za uprzątnięcie przydrożnych rowów a sponsorom za pomoc w organizacji: przede wszystkim Gminie Kocmyrzów-Luborzyca za wsparcie finansowe na zakup zieleni , sklepom w Łuczycach ( Państwa Kadeli, Pani Pietrzyk i Pani Okońskiej ) za wsparcie rzeczowe, a firmie MPGO za dostarczenie i następnie zebranie zapełnionych śmieciami worków.
Na kolejny Dzień Ziemi zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć w galerii wydarzeń 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*