Festyn Rodzinny

Dnia 17 czerwca br na boisku sportowym w Łuczycach, odbył się Festyn Rodzinny. Współorganizatorami byli: Stowarzyszenie ”Nasza Łuczyce”, i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach.

O godz. 14.00, dyr. szkoły p.Bogumiła Jamborska i prezes stowarzyszenia p. Jarosław Boruczkowski, powitali wszystkich uczestników i zachęcili do wspólnej zabawy.

W programie festynu min: występ taneczny uczniów szkoły -polonez, występy taneczne najmłodszych dzieci z klas 0-2, występy solowe – Gabrysia Gawron, Julia Rosiek i Wiktor Sykut, występ instrumentalny – Magdalena Drwal, Kamila Kowacka i Szymon Gałązkiewicz, występ wokalny – Gabrysia Świerczek i Iza Górlińska, pokaz kung – fu, mecz piłkarski -MDM ”Strzelec” Łuczyce i ”Jakub” Więcławice, występ zespołu ”Jakubowe muszelki”, pokaz gitarowy – Szymon Czpla, występ zespołu młodzieżowego działającego przy gimnazjum w Luborzycy.

Wśród licznych atrakcji, dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko meksykańskie, na którym można było zapoznać się z kulturą Meksyku i spróbować potraw meksykańskich. Było również rozbijanie piniaty, z której dzieci wysypały cukierki. Dla najmłodszych niezwykłą frajdą były dmuchane zamki, karuzela, trampolina i malowanie twarzy. Można było przejechać się quadem, lub na kucyku. Były również liczne konkursy przygotowane przez nauczycieli. Po wyczerpującej zabawie można było zregenerować siły, zjadając pyszne wypieki przygotowane przez mamy, lub hod dogi serwowane przez aktywnych tatusiów. Dzieci mogły przejechać się po okolicy samochodem wojskowym z żołnierzami z Brygady Powietrzno Desantowej. Odbył się również pokaz strażacki po którym dzieci mogły przejechać się wozem strażackim.

Wśród zaproszonych gości byli min:

Z-ca Wójta Gminy Kocmyrzów – Luborzyca p. Wiesław Wójcik

Radna wsi Łuczyce p. Jadwiga Łach

Sołtys wsi Łuczyce p. Agnieszka Sykut

Wikary z parafii Luborzyca ks. Franciszek Walkosz

Z-ca komendanta policji komisarz Mariusz Gurda

Komendant gminny OSP p. Andrzej Szwajca

nowa Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łuczycach p.Danuta Kozera

Festyn poprowadziła pani Agnieszka Prusak, wspólnie z absolwentkami Szkoły Podstawowej.

To doskonała okazja do oderwania się od codziennych zajęć na rzecz mile spędzonego czasu z całą rodziną. Więcej zdjęć w galerii wydarzeń 🙂


6 myśli nt. „Festyn Rodzinny

  1. Bardzo piękna i potrzebna inicjatywa! Oby takich więcej w naszej miejscowości! Jeszcze należy mieć nadzieję, że nowa p. Dyrektor będzie prężnie działać na rzecz Szkoły i jej otoczenia jak nasza Radna p. Jadzia a nie jak p.Jamborska, która dyrektorem jest ponad 20 lat a nie dorobiła się sali gimnastycznej i wielu rzeczy o których bezprzerwy zapewnia rodziców. Nie piszę tego od tak ale sam byłem uczniem tej szkoły i teraz mam tu dziecko ale nie zmieniło się nic-Dyrektor Jamborska jak była tak jest a wraz z nią zacofanie i brak partnerstwa w relacjach dyrektor-rodzic. Wspólczuć należy gronu pedagogicznemu, które o wszystko musi prosić rodziców bo p. Jamborska zawsze twierdzi, że szkoła nie ma pieniędzy ani gmina, w której notabene też jest Jamborski!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*