FESTYN „Strażackie Lato”

Dnia 13 lipca 2014 roku, na boisku sportowym w Łuczycach, odbył się festyn „Strażackie Lato”, który został zorganizowany przez jednostkę OSP Łuczyce. Festyn rozpoczał się od wyścigu rowerowego, którego trasa liczyła  ok.3,5 km. Zwycięzcami zostali:

Zawodnicy od 8 do 12 lat: I miejsce – Marcin Łach, II miejsce – Hubert Klimczyk, III miejsce – Bartłomiej Statek

Zawodnicy od 13 do 16 lat: I miejsce – Kamil Grzesikowski, II miejsce – Marek Pawłowski, III miejsce – Daniel Kosztyła

Zawodnicy powyżej 16 lat: I miejsce – Krzysztof Ambrozik, II miejsce – Marcin Witek, III miejsce – Karol Pawłowski

Wyścig Pań: I miejsce – Anna Witek, II miejsce – Joanna Pawłowska, III miejsce – Małgorzata Statek

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji. Można było zobaczyć nowoczesny sprzęt ratowniczo – gasniczy Jednostki Ratownictwa Gaśniczego nr.7 KM PSP w Krakowie. Chętni, którzy chcieli wspomóc działalność strażaków z OSP Łuczyce, mogli zakupić cegiełkę i wziąć udział w losowaniu nagród. Łuczyckie Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało degustację ciast. Zostało również nagrodzone nagrodą ufundowaną przez Dyrektora Małopolskiego Oddziału AR i MR w Krakowie pana Włodzimierza Okrajka.

Dużym zainteresowaniem, cieszył się pokaz jazdy specjalnymi samochodami tzw. drifting, czyli palenie opon. Pokaz przygotowali koledzy „gościa specjalnego”, mieszkańca Łuczyc pana Bartosza Ostałowskiego, który niestety nie pojawił się na festynie z powodu innych zobowiązań. Przypomnijmy, że pan Bartosz jest prawdopodobnie jedynym w Polsce, kierowcą sportowym prowadzącym samochód stopą.

Na scenie pojawił się dobrze wszystkim znany zespół „Andrusy”, oraz wokalistki z Centrum Kultury i Promocji w Baranówce: Natalia Rodak, Daria Dys i mieszkanka Łuczyc Gabrysia Świerczek. Najmłodsi uczestnicy festynu mogli poskakać na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach, oraz brać udział w grach i zabawach.

Więcej zdjęć w GALERII  WYDARZEŃ 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*