Festyn w Łuczycach

15 września 2013r na boisku sportowym w Łuczycach, odbył się Festyn Integracyjno-Sportowy, który został zorganizowany przez:LKS Kosynierzy Łuczyce, Stowarzyszenie „Nasze Łuczyce”, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach, OSP Łuczyce, Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie, DPS w Prusach i Łyszkowicach, oraz ZK w Ruszczy.

Festyn rozpoczął się mszą św. w Kaplicy pw Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łuczycach o godz. 13.00, którą odprawił ks. Franciszek Walkosz. Po mszy uczestnicy imprezy, przeszli na boisko sportowe, gdzie pierwszym punktem programu był popis naszej drużyny sportowej. Rozpoczęcie meczu nastąpiło poprzez „wykop” piłki  przez radną Łuczyc p. Jadwigę Łach.


Po meczu rozpoczęła się część artystyczna gdzie wystąpiły min: orkiestra dęta „TON” z Goszczy, solistki z Centrum Kultury, zespół z DPS w Łyszkowicach i Prusach, oraz Domu Dziecka w Sieborowicach. Nie mogło zabraknąć występów uczniów z naszej szkoły, którzy zaprezentowali : „Taniec Hiszpański”, „Krakowiaka”, oraz rosyjską „Kalinkę”. Uczennice z zespołu wokalnego zaśpiewały piosenki.

Podczas imprezy nie zabrakło gości min: Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca p.Marek Jamborski, Przewodnicząca Rady Gminy p.Małgorzata Doniec, Dyrektor Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR p.Włodzimierz Okrajek, ks. proboszcz Tadeusz Majcher, ks.Franciszek Walkosz, radna Łuczyc p.Jadwiga Łach, sołtys Łuczyc p.Agnieszka Sykut, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach p.Danuta Kozera.


Podczas festynu było wiele atrakcji: można było zjeść pyszne kiełbaski z grilla, spróbować ciasta i pysznej kawy a także innych smakołyków. Najmłodsi mogli zjeżdżać na zjeżdżalni i poskakać na trampolinie a także zaprzyjaźnić się z psami i pojeździć konno. Festyn zakończył się koncertem zespołu „Ostatni w Raju” a całość poprowadziła p.Agnieszka Brodowska.

Zdjęcia z tej imprezy można zobaczyć w GALERII WYDARZEŃ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*