Gminne Zawody Strażackie

28 lipca br. na boisku sportowym w Czulicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których rywalizowały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej  z naszej gminy. W tym roku do rywalizacji przystąpiły jednostki OSP z Czulic, Głębokiej, Goszczy, Goszyc, Karniowa, Łososkowic, Skrzeszowic, Maciejowic, Marszowic, Rawałowic i Łuczyc.

Zawody rozpoczął uroczysty przemarsz wszystkich uczestniczących w zawodach jednostek OSP, który prowadził Komendant Gminny OSP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca druh Andrzej Szwajca. Zawodom strażackim towarzyszyła muzyka marszowa w wykonaniu połączonych strażackich orkiestr dętych z Goszczy i Skrzeszowic

Jednostkę OSP Łuczyce reprezentowały w zawodach dwie drużyny, z których jedna – OSP Łuczyce II nie była uwzględniana w końcowej klasyfikacji zawodów. Obok drużyn „seniorów” w Czulicach rywalizowały ze sobą także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt wystartowały zespoły z Karniowa i Łuczyc. Natomiast wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców rywalizowały ze sobą zespoły z Goszyc, Goszczy (dwie drużyny), Karniowa, Łuczyc (dwie drużyny), Skrzeszowic i Łososkowic.

Najlepsi okazali się druhowie z OSP Skrzeszowice, którzy po wyrównanej walce wyprzedzili drhów z OSP Łuczyce, którzy zajęli II miejsce a OSP Goszcza miejsce III. Warto podkreślić że znakomity wynik uzyskany przez drugą drużynę OSP Łuczyce, która gdyby była uwzględniona w końcowych wynikach rywalizacji dałby jej szansę na zajęcie drugiej lokaty.

Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców zwycięzcami okazali młodzi strażacy z pierwszej drużyny OSP Łuczyce. Drugą lokatę zajęła drużyna ze Skrzeszowic, a trzecią z Karniowa. Z kolei najlepszą dziewczęcą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą została drużyna z Karniowa, nieznacznie tylko wyprzedzając dziewczęta z OSP Łuczyce.

Nagrody zwycięzcom wręczał ich fundator Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca druh Marek Jamborski wspólnie z Wiceprezesem Zarządu Gminnego druhem Krzysztofem Machnikiem.

Serdecznie gratulujemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*