IV DNI GMINY KOCMYRZÓW-LUBORZYCA

21-22 czerwca br. obchodzone były „IV Dni Gminy Kocmyrzów – Luborzyca”. Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Promocji  w Baranówce. Uroczystego otwarcia obchodów dokonali : Wójt Gminy pan Marek Jamborski, oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji pani Agnieszka Brodowska.

W pierwszym dniu na scenie zaprezentowały się dzieci, uczące się w szkołach naszej gminy. Pojawili się również modzi artyści, odnoszący nie małe sukcesy min: Daria Dys, Wiktoria Gorzkowska i zespół cheerleaderek. Wystąpiła także gimnastyczka artystyczna Magdalena Gawara,  grupa sekcji judo i „Kapela Pieczarki”.

W drugim dniu,  odbył się XVI Gminny Konkurs Potraw Regionalnych. Nagrodzone zostały wszystkie Koła Gospodyń naszej gminy, z których każde dostało wyróżnienie za wyjątkową potrawę. Wyróżniona potrawa naszego Koła Gospodyń Wiejskich z Łuczyc to: wątróbka staropolska z ziołami z dodatkiem marmolady z czerwonej cebulki. Na scenie pojawiła się także  orkiestra dęta „Skrzeszowianka”, która poprzedziła roztrzygnięcie konkursu na widokówkę przedstawiajacą najpiękniejsze zakątki naszej gminy. Konkurs zorganizowany został przez Centrum Kultury i Promocji. Nagrody otrzymali : I miejsce – pani Małgorzata Michalik z Łuczyc, II miejsce – pan Grzegorz Burzyński z Goszczy,  III miejsce pani Bożena Rosiek z Łuczyc. Następnie wystąpiły orkiestry dęte „Ton” z Goszczy i „Kosynierzy” z Luborzycy. Po nich odbył się pokaz sztuk walki i zaprezentował się zespół „Vabank”. Następnie na scenie pojawił się kabaret „EWG”, który rozbawił wszystkich do łez. Na koniec odbył się  długo wyczekiwany koncert zespołu „BASTA”

Zdjęcia z tej imprezy można zobaczyć w GALERII WYDARZEŃ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*