Pielgrzymka parafialna

Pielgrzymka parafialna 22-03-02.04.2014

ALTOTTING -ARS-LOURDES-MONACO-COVADONGA-OVIDEO- SANTIAGO DE COMPOSTELA-SALAMANCA-AVILA-MADRYT-SARAGOSSA-MONTSERAT-PORTO-FATIMA-BATAHLA- ALCOBACA-NAZARE.

Dzień 1

Rozpoczęcie pielgrzymki mszą św. o 7., wyjazd z Luborzycy o 8. Przejazd do niemieckiego Altoting- zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Bawarii „Usere Liebe Frau” Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Francji do Ars – nawiedzenie Sanktuarium św Jana Marii Vianey’a. Msza sw. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Lourdes – pirenejskiego Sanktuarium Maryjnego. Krótkie zwiedzanie kompleksu Bazyliki N.M.P. Niepokalanego Poczęcia, Bazyliki Różańcowej Groty Objawień ze źródłem uzdrawiającej wody. Msza św. i udział w procesji Światła. Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, pzejazd do Hiszpanii, Covadonga+ Sanktuarium Matki Bożej Królowej Asturii – Jaskinia Panii Covadonga: Grota Walecznej Madonny. Przejazd do Ovideo miejsca, gdzie znajduje się chusta, która była częścią Całunu najnowsze badania naukowe potwierdzają, że chusta z obfitymi śladami krwi, przechowywana w katedrze w Ovideo, pochodzi z czasów Chrystusa, a charakterystyczne rozmieszczenie plam, które na niej widnieją, wykazują zadziwiającą identyczność z odbiciem twarzy na Całunie Turyńskim. Kolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie i wyjazd do Santiago de Compostela – jednego z trzech głównych średniowiecznego pątnictwa, zwiedzanie Katedry św. Jakuba, udział w mszy św. Przejazd do Porto malowniczo położone miasto na rzeką Tag i Oceanem Atlantyckim. Szczyci się starówką wpisaną na listę UNESCO. Kolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Fatimy – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z kaplicą Capelinha. Msza św., udział w Drodze Krzyżowej oraz Nabożeństwie Różańcowym. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie , poranne nabożeństwo. Przejazd do Batahla – Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej wpisany został na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Alcobaca – opactwo cystersów z największym w Portugalii kościołem Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca, Nazare, niweilkiego portugalskiego miasteczka położonego przy wspaniałej plaży nad rozległą zatoką Oceanu Atlantyckiego , otoczonego stromymi skałami.

Dzień 8

Udział w nabożeństwie, śniadanie, wyjazd do Salamanca – zwiedzanie miasta z Uniwersytetem i Plaza Mayor ze sławnym ,,Domem Muszli” i wszechobecnym stylem plateresco. Przejazd do Avila znanej z działalności św. Teresy od Jezusa. Przrejazd do Madrytu – spacer po stolicy Hiszpanii.: Pałac Królewski i Plaza Mayor. Kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Saragossy – nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny w Bazylice de Pilar. Przejazd na Monserrat – Bazylika Maryi Panny z Figurą Czarnej Madonny. Msza św. Przejazd na Costa Brava, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, przejazd do Francji: Nicea – spacer Promrnade de Anglais, biegnącą wzdłuż brzegu morza, stare miasto z wąskimi uliczkami, barokowymi kościołami, malowniczymi domami w stylu włoskim i gąszczem sklepików, kafejek i restauracji, park zamkowy położony na szczycie 92. metrowego wzgórza, gdzie można podziwiać przepiękną panoramę miasta: widok na port i Zatokę Aniołów. Monaco – stare miasto z zewnątrz: Oceanarium, Pałac Książecy, Katedra św. Mikołaja. San Remo – eleganckie letnisko należy do najsłynniejszych na riwierze, przyjemna jest również plaża, kręte uliczki starówki na wzgórzu i plmowe aleje w nowej części miasta. Kolacja i nocleg

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do Wenecji – zwiedzanie miasta: Plac i Bazylika św. Marka, Dzwonnica, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto, spacer średnowiecznymi uliczkami. Msza św. Przejazd na kolację i nocleg.

Dzień 12

Msza św. Śniadanie, wyjazd wdroge powrotną przez Włochy, Austrię, Czechy, przyjazd do Luborzycy w godz. wieczornych (ok. godz. 22) Zakończenie pilegrzymki.

Cena : 2970 Cena obejmuje: – przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację, toletę siedzenia uchylne, cafe-bar, video, obsługa pilota-przwodnika, 11 noclegów w pokojach 2 lub 3-osobowe z łazienkami, wyżywienie 2x dziennie; śniadnie i ciepłą kolację, ubezpieczenie KL+NWW+bagaż, podatek VAT

Uwagi: Na wstępy do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników oraz komunikację miejską trzeba przeznaczyć ok 130 EUR (pilot – przewodnik nie oprowadza po muzeach i wnętrzach zwiedzanych obiektów) W?w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów oraz lokalnych zarządzeń lub z powodu działania siły wyższej. Czas mszy św oraz innych praktyk duchowych uzależniony jest od szczegółowego przebiegu każdego dnia i będzie podawany na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*