Rocznica Komunii – kl. III

Rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej, zapraszamy na nabożeństwo majowe w środę 9.maja 2012, oraz na spotkanie zaraz po nabożeństwie o godz. 18.00.

Rocznicę pierwszej Komunii Św. dzieci z klas III  z naszej parafii będą obchodzić w niedzielę 20 maja na mszy św. o godz. 11.00


20 myśli nt. „Rocznica Komunii – kl. III

 1. A może zamiast dialogu na papierze warto pomyśleć co można zrobić, aby wszystkim w Łuczycach żyło się przyjemnie. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieszkańcy, którym przeszkadza fakt, że główne życie w naszej miejscowości opiera się na katolikach, zaproponowali coś dla wszystkich mieszkających tutaj, również dla niekatolików. Łatwo jest krytykować, narzekać, pisać dużo mądrych słów na temat tolerancji, ale trudniej jest zacząć działać i np. zorganizować jakąś imprezę wolną całkowicie od jakichkolwiek odniesień do jakiejkolwiek religii. Ale czy wśród niekatolików są ludzie, którzy chcieliby coś zorganizować w Łuczycach, coś całkiem świeckiego, aby nie było zarzutów, że Łuczyce skupiają się ciągle na katolikach. A tak już na koniec, na terenie naszej miejscowości działają organizacje, które chcą coś zrobić dla wszystkich, bez względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, wyznanie, długość włosów oraz stosunek do cyklistów. Może tylko warto do nich dotrzeć.

   • Jeśli czytacie wszystkie ogłoszenia na tej „oficjalnej” stronie to zapewne już wiecie o planowanym festynie rodzinnym. Myślę, że jest to świetny moment, aby każdy kto ma ochotę, jakiś pomysł, włączył się w organizację tego festynu. Niech to dotyczy wszystkich: katolików i niekatolików, wierzących i niewierzących. Myślę, że każda grupa społeczna może coś wnieść od siebie i 17 czerwca możemy razem miło spędzić czas wraz z rodzinami.

 2. Czy mógłbym spytać szanownych moderatorów strony, z jakiego konkretnie powodu moja wypowiedź została usunięta?

  • Droga Mieszkanko! jeśli poruszasz kwestię tolerancji to zacznij od siebie- to Ty zaczęłaś temat Kościoła, to Ty zaatakowałaś społeczność w której mieszkasz! Czy w tym ogłoszeniu jest coś nie tak? NIE- poprostu Ty sama się afiszujesz ze swoją odmiennością religijną, która tak naprawde dla innych jest obojętna! nikt tym ogłoszeniem nie zmusza Ciebie ani Twoich dzieci czy bliskich do uszestniczenia w tej uroczystości więc po co wogóle rozdrapujesz ten temat?

   • W oczekiwaniu na to, aż moderator straci cierpliwość i zamknie komentarze, zanim zamienią się w zwyczajową polską pyskówkę, chciałbym tylko podkreślić, że biorąc pod uwagę reakcję mrowiska na wepchnięcie kija, wygląda na to, że cudza odmienność religijna bynajmniej nie jest tutaj dla niektórych obojętna. Oraz że ponieważ jest to strona oficjalna, to każdy ma prawo się na niej wypowiedzieć bez narażania się na odesłanie do wszystkich diabłów z powodu odmienności poglądów. (Przepraszam, że się powtarzam, ale najwyraźniej nie zaznaczyłem tego poprzednio wystarczająco wyraźnie).

    Ach, jak ja czasami zazdroszczę ludziom, dla których świat jest taki prosty i czarno-biały: krytykujecie nas, więc fora ze dwora, bo my jesteśmy większością. A ta krytyka to atak, oj, bezczelny i bezpardonowy, nie będzie obcy pluł nam w twarz. A tolerancja to działa w jedną stronę, i to pod warunkiem, że ci „tolerowani” udają, że niczym się od „tolerujących” nie różnią. I wtedy nie będzie problemu. Życie jest proste i nie wymaga myślenia.

    A tu się okazuje, że problem, drodzy państwo, istnieje. I trzeba się nad nim pochylić, a nie zamiatać go pod dywan. Jeśli są wśród nas osoby, które czują się źle w naszej społeczności, to nie znaczy, że należy im pokazywać drzwi, bo to nie oni byli pierwsi w piaskownicy. Spójrzcie czasami, na miłość Boską, na świat oczami innych ludzi – po tym poznaje się dojrzałe cywilizacyjnie społeczeństwo. Nikomu źle nie życzę, ale kto wie, może za parę lat będziecie zmuszeni zetknąć się z tymi, dla których świat będzie równie czarno-biały? Tylko że wtedy to wy będziecie „tymi innymi”, którzy będą się dziwić, dlaczego w innym środowisku powiedzą im: „Nie podoba się? Wynocha.”

    Konkludując, bo już mnie samego zaczyna nużyć moja przydługa wypowiedź: przestańmy postrzegać odmienność opinii jako ataki i „rozdrapywanie”. To do niczego konstruktywnego nie prowadzi.

 3. Droga Pani Łuczyce będą się skupiały wyłącznie na Katolikach, ponieważ jest to miejscowość w większości składająca się z Katolików a większość ma prawo głosu.
  A jeśli się to komuś nie podoba, to niech po prostu nie czyta.

  • Szanowna Pani.

   Pozwolę sobie rozłożyć Pani wypowiedź na czynniki pierwsze.

   Łuczyce będą się skupiały wyłącznie na Katolikach, ponieważ jest to miejscowość w większości składająca się z Katolików

   Pani argument nie ma podstaw merytorycznych. Równie dobrze moglibyśmy powiedzieć, że powinniśmy się skupiać wyłącznie na praworęcznych białych mężczyznach, bo tych jest najwięcej.

   większość ma prawo głosu

   O ile mi wiadomo, mieszkamy w demokratycznym kraju. Oznacza to, że prawo głosu ma również mniejszość, jakkolwiek by się to większości nie podobało. Demokracja nie polega na narzucaniu przez większość swojej jedynie słusznej woli, lecz na wzajemnym dialogu, z poszanowaniem zasad szacunku i dobrego wychowania. Jeśli któraś ze stron czuje się pokrzywdzona, należy najpierw szukać kompromisu, a dopiero w ostateczności odsyłać mniejszość do kąta.

   A jeśli się to komuś nie podoba, to niech po prostu nie czyta.

   Z całym należytym szacunkiem, ale tego zdania miałaby Pani pełne prawo użyć co najwyżej na swoim prywatnym blogu. To natomiast jest miejsce przeznaczone dla wszystkich mieszkańców, bez względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, wyznanie, długość włosów oraz stosunek do cyklistów. Słowo „oficjalna” w tytule ma tu swoje znaczenie. Jeśli jest to strona utrzymywana dla dobra ogółu społeczności, a tak sugeruje tytuł, to wszyscy mamy prawo się na temat jej treści wypowiadać – i wszystkim ma prawo się coś nie podobać.

   • Racjonalisto- o tej demokracji to trochę się zastanów bo jak patrze na naszą demokracje jaka mamy w Sejmie to jakoś to mi nie pasuje ona do tego co piszesz.

    • @Monika

     Istotnie, nie pasuje. Sam bym tego lepiej nie sformułował. Czy mam przez te słowa rozumieć, że zamiast dialogu preferuje Pani „sejmową” odmianę demokracji, i dlatego chce się Pani na niej wzorować?

  • jestem katolikiem ale to zdanie że „wyłącznie” jest dyskryminujące. strona jest bezpłatna więc może zmienić adres na katolickie łuczyce albo głos łuczyc 🙂 skoro tylko takie informacje są preferowane.
   i swoją drogą dlaczego na zdjęciach są przeważnie te same osoby??

   • Witam!
    mam podobne odczucia:) dlaczego o sprawach związanych z Parafią nie ma nic na stronie internetowej Parafii w Luborzycy- tak jak to ma miejsce np. na str. internetowej sąsiedniej Parafii w Więcławicach. Pomimo, że jesteśmy częścią Parafii Luborzyckiej to moim zdaniem za dużo tego na stronie naszej miejscowości. Dlaczego nie pisze się o tym, że mamy nowy sklep (no chyba że to by byla reklama), o tym od kiedy lekarz w ośrodku ma zasłużony urlop, o nowym asfalcie czy o miejscach które czekają na nową nawierzchnię? Szkoła Podstawowa ma nowego Dyrektora- pomimo że dopiero od września to powinniśmy jako rodzice wiedzieć kto to jest, gdzie wcześniej pracował czy pracowała-przecież to dotyczy naszych dzieci! Ksiedza Proboszcza chyba stać na informowanie o tym co się dzieje w Parafii?- nie wyręczajmy go ani jego Pani Jadzi, których notabene utrzymujemy:)

   • Ano. Też to zauważyłam. Nie ma żadnych informacji użytecznych, tylko te, które kręcą się wokół życia parafii. Żeby nie było – wiem, że one też są dla wielu ludzi ważne, ale np. elektrownia podaje czasem info o planowych wyłączeniach prądu w Łuczycach – nie każdy to śledzi, a admin strony mógłby. Nie ma też informacji o np. nowym sklepie spożywczym w Łuczycach, o którym dowiedziałam się dopiero przypadkiem, a szkoda, bo to pożyteczna informacja – może by nawet właściciel sklepu dorzucił rabat za reklamę, etc.

    Szkoda, że nie ma informacji o tym, że np. na boisku będzie jakiś mecz, choćby trening, bo np. moje dzieciaki lubią popatrzeć, a nie wiemy w ogóle, kiedy łuczycka drużyna trenuje, itp.

    Odejście księdza jest pewnie ważne, ale nie mniej ważne są te inne informacje, wpływające na jakość życia nas wszystkich.

    I czy tylko dzieci ze służby liturgicznej się gdzieś z Łuczyc wybrały? Ze szkoły nie było nic organizowane? A może informacja o godzinie rozpoczęcia roku szkolnego by nie zaszkodziła? Proszę spojrzeć szerzej, droga administracjo, bo obawiam się, że strona w końcu zacznie zamierać, jak przestanie być użyteczna.

    • Drodzy Państwo, uprzejmie informujemy, że wydarzenia i ogólne informacje związane z Łuczycami znajdują się w zakładce AKTUALNOŚCI i NA TERENIE ŁUCZYC, natomiast szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych – wszystkie linki znajdują się po prawej stronie w zakładce POLECAMY LINKI.
     W związku z tym, że strona prowadzona jest społecznie, zwracamy się z prośbą o nadsyłanie ważnych informacji dotyczących naszej miejscowości. Będzie nam łatwiej dotrzeć do problemów nurtujących, mieszkańców.
     Redakcja zastrzega sobie prawo weryfikacji tych informacji !!!
     Pozdrawiamy 🙂

 4. A nie lepiej by było uwzględnić w tej notce, że rodziców dzieci, które przystępowały rok temu do komunii?
  Bo nie wszyscy może posyłali dziecko do komunii i są katolikami.
  Ileż czasu jeszcze Łuczyce będą bez przerwy skupiały się wyłącznie na katolikach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*