Sprzątanie świata – Łuczyce 2011

STOWARZYSZENIE
„ NASZE ŁUCZYCE”

Dnia 16 kwietnia 2011 roku /sobota/ odbyło się zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasze Łuczyce” we współpracy  z tutejszą  Szkołą Podstawową im. Jana  Pawła II wspólne sprzątanie naszej miejscowości w ramach międzynarodowej akcji „Dzień Ziemi”.  Wszyscy chętni /dorośli, jak i dzieci/ zebrali się o godz. 9.00 pod Szkołą Podstawową, gdzie po zapoznaniu się z planem działań, oraz  podzieleniu na zorganizowane grupy wyruszyli do ‘’oczyszczania’’ wyznaczonych   rejonów:
rejonu remizy strażackiej i boiska sportowego
rejonu wąwozu łuczyckiego
rejonu  pod lasem łuczyckim
rejonu  przy stacji kolejowej
rejonu szkoły i placu zabaw
rejonu wąwozu „na lipki”

Przed wyruszeniem w w/w rejony pani policjant Komendy Powiatowej Policji w Słomnikach przeprowadziła dla dzieci prelekcję na temat zasad bezpiecznego  zachowania na drodze.
Wymienione rejony zostały w miarę możliwości wysprzątane ze śmieci i butelek, choć do całkowitego  uporządkowania tych, oraz innych rejonów potrzeba jeszcze wielu takich przedsięwzięć, oraz systematycznego zaangażowania wszystkich mieszkańców w sprzątanie a także pilnowanie czystości w swoim otoczeniu. Na końcu, porządkowane rejony zostały oznakowane  trwałymi tablicami ostrzegawczymi o treści „ Zakaz wysypywania śmieci”. Według pracowników MPO w Krakowie zebrano podczas tej akcji ponad 4 tony śmieci !!! Ogólnie panowała wspaniała atmosfera i widać było zapał oraz pozytywną energię wszystkich uczestników akcji.
O godzinie 11.00 na boisku sportowym, pod czujnym okiem sędziego – nauczyciela WF-u Szkoły Podstawowej, odbył się mecz piłki nożnej dla dzieci obecnych podczas sprzątania. Po meczu, był czas na smaczną słodką bułeczkę, oraz owocowy soczek
i wodę mineralną. Wszystkie dzieci otrzymały także opaski odblaskowe (w ramach akcji „ Bądź ostrożny na drodze”) oraz drobne upominki.

Stowarzyszenie „Nasze Łuczyce” składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom niniejszej społecznej akcji i już teraz zaprasza na wszystkie planowane  w przyszłości imprezy.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy kierujemy do:
Wójta Gminy Kocmyrzów – Luborzyca p. Marka Jamborskiego
Radnej Gminy Kocmyrzów – Luborzyca p. Jadwigi Łach
Parafii w Więcławicach
Stowarzyszenia   „Rodzina bł. Adolfa Kolpinga” z Luborzycy
Sołtysa miejscowości Łuczyce
Ochotniczej Straży Pożarnej w Łuczycach
Komendy Powiatowej Policji w Słomnikach
Grona Nauczycielskiego Szkoły Podstawowej w Łuczycach
Firmy „EKLER” z Baranówki
MPO w Krakowie
Firmy „Tęczowy Ogród” z Łuczyc

DZIAŁAJMY RAZEM
„Nasze Łuczyce”


One Reply to “Sprzątanie świata – Łuczyce 2011”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*