STRAŻACKIE LATO

Dnia 15 lipca br. na boisku sportowym w Łuczycach, odbyło się „Strażackie lato”, zorganizowane przez OSP Łuczyce.

Festyn rozpoczął się od wyścigu rowerowego, którego trasa wynosiła 3,5 km. a uczestnicy jechali w dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcami ku naszej radości, okazali się mieszkańcy Łuczyc – Karol Pawłowski (grupa starsza) i Krystian Panasiuk (grupa młodsza). Trasę wyścigu zabezpieczali druhowie w wozach strażackich.

Podczas „Strażackiego Lata”, było mnóstwo atrakcji min: dmuchany zamek, trampolina, przejażdżka na koniu. Dla najmłodszych, były konkursy i zabawy z nagrodami a także malowanie buziek. Nieco starsi mogli podziwiać widoki z drabiny strażackiej, albo wejść do symulatora dachowania pojazdu, lub spróbować wojskowej grochówki. Można było również zakupić cegiełki na rzecz OSP.

Odbył się pokaz sztuk walki SHINKYOKUSHIN, a także pokaz ratownictwa przygotowany przez OSP Łuczyce. Na scenie wystąpiła mieszkanka Łuczyc Gabrysia Świerczek, a także grupa teatralna Rodziny Kolpinga. Bardzo miłym akcentem był występ kapeli „ANDRUSY”, która swoimi piosenkami rozbawiła publiczność ( wykonanie jednej z piosenek można zobaczyć w zakładce ŁUCZYCE W SIECI)

Ważnym momentem festynu był, przelot samolotu z którego wysypał się deszcz słodyczy, ufundowany przez firmę „RAWA”. Samolot był pilotowany przez Wójta Gminy Kocmyrzów – Luborzyca p.Marka Jamborskiego.

Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna z zespołem „DREAMS”.

Całą imprezę poprowadziła Radna wsi Łuczyce p. Jadwiga Łach.

Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym : sponsorom, mieszkańcom i gościom za udział  w Festynie.

Zdjęcia z tej imprezy można zobaczyć w GALERII WYDARZEŃ  🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*