SUKCES MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ OSP ŁUCZYCE NA POWIATOWYCH ZAWODACH SPORTOWO-POŻARNICZYCH MDP – NAWOJOWEJ GÓRZE

W dniu 2 września 2017 roku przeprowadzono VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF. Zawody przeprowadzono w konkurencjach: ćwiczenie bojowe CTIF oraz sztafeta pożarnicza CTIF. Komisja sędziowska składała się z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, a Sędzią Głównym zawodów był mł. bryg. Arkadiusz Kielin. Naszą gminę reprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców OSP Łuczyce, która zwycięzyła w zmaganich Z 13 jednoSTKAMI.

Warto zaznaczyć , że jest to ogromny sukces MDP Łuczyce, gdyż pierwszy raz w historii gmina Kocmyrzów-Luborzyca wygrała zawody powiatowe. Zadanie było o tyle trudne, gdyż po raz pierwszy rozgrywano zawody według nowego regulaminu CTIF, który znacznie różni się od dotychczasowych technik. Wymaga on od zawodników oprócz sprytu , szybkości i koncentacji , również precyzji w konkurencji zarówno bojowej jak i sztafecie pożarniczej.
Serdecznie gratulujemy młodzieży, a także opiekunom drużyny wspaniałego sukcesu, szczególnie , że przygotowania do udziału w nowym systemie wymagały wiele trudu i poświęcenia.
Młodzi druhowie kolejny raz pokazali niezłomnego ducha walki i udowodnili, że nawet nowy tor z systemu CTIF nie jest dla nich żadną przeszkodą.

Przed nimi kolejne wyzwanie, mianowicie reprezentowanie Powiatu na Wojewódzkich Zawodach Sportowo -Pożarniczych.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, które będą promowały Gminę Kocmyrzów-Luborzyca.

Skład:

Patryk Gorczyca

Marcin Łach

Szymon Gałązkiewicz

Filip Ibek

Bogusz Kowacki

Arek Węzioł

Julia Kućka

Estera Rymaszewska

Patryk Dziura

Patrycja Sieńko

Opiekunowie druzyny:

Paweł Łach

Michał Łach

zdjęciezaw2 zaw3 zaw5 zaw8 zaw9 zawwójt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*