„Wakacyjna kropla krwi” – KONKURS

Wakacyjna Kropla Krwi 2013 w powiecie krakowskim – KONKURS

Wakacyjna Kropla Krwi to coroczna akcja polegająca na promocji honorowego krwiodawstwa i pozyskaniu jak największej ilości krwi w okresie jej największych niedoborów czyli w czasie wakacyjno-urlopowym. Akcja rozpoczęła się 1 czerwca i trwała będzie do 30 września 2013 r. na terenie całego powiatu krakowskiego ziemskiego.

Dla honorowych dawców krwi z terenu powiatu krakowskiego przygotowaliśmy konkurs. Każdy honorowy krwiodawca zamieszkały na terenie powiatu krakowskiego, który co najmniej dwukrotne odda krew pełną lub osocze w okresie od 1 czerwca do 15 października 2013 r. podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej na terenie powiatu krakowskiego lub w placówce publicznej służby krwi na terenie województwa małopolskiego weźmie udział w losowaniu cennych nagród. Przy czym co najmniej jedno oddanie musi odbyć się na terenie powiatu krakowskiego, drugie może odbyć się w placówce publicznej służby krwi. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Przypominamy, że krew może oddać każdy między 18 a 65 rokiem życia, zdrowy i ważący powyżej 50 kg człowiek. Aby oddać krew należy mieć ze sobą dowód osobisty, być po lekkim posiłku, nie brać żadnych leków. Na 24 godziny przed oddaniem krwi nie można spożywać alkoholu. Przerwa między kolejnymi oddaniami krwi nie powinna być krótsza niż 8 tygodni. Więcej informacji na http://rckik.krakow.pl/jak_oddac_krew/

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Krakowskiego

Koordynator projektu:

Magdalena Sobesto-Wiejak

Wydział Programowo-Finansowy MOO PCK
tel. 12 422 91 15 w. 43
faks 12 422 90 79
e-mail: krakow.powiat@pck.org.pl

OSP ŁUCZYCE JUŻ DZIŚ ZAPRASZA WSZYSTKICH NA AKCJĘ KRWIODAWSTWA 29.09.2013 ROKU DO REMIZY W GODZINACH OD 11.00 – 14.30 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*