Wernisaż Bartosza Ostałowskiego

25 pażdziernika 2013r o godz 18.15 w Centrum Kultury i Promocji w Baranówce, odbyła się wystawa pana Bartosza Ostałowskiego.

Pan Bartosz urodził się w 1986r.w Nowym Sączu, ale mieszka w Łuczycach. W wieku 19 lat uległ wypadkowi, w wyniku czego utracił obie ręce. Ale nie poddał się. Ukończył studia inżynieryjne, ale teraz skupia się na malarstwie i motosporcie. W marcu 2009r. został przyjęty do Światowego Związku Artystów  Malujących  Ustami i Nogami – VDMFK a także rozpoczął współpracę z wydawnictwem „Amun” z Raciborza. Te dwa wydarzenia nadają nowy bieg w rozwoju artystycznym.  Jego pasją są samochody i wyścigi samochodowe.

Wystawa rozpoczęła się od przywitania gości i sponsorów przez dyrektor Centrum Kultury i Promocji panią Agnieszkę Brodowską.

Nastepnie na scenie pojawił się pan Bartosz  Ostałowski, który opowiadał o swojej twórczości i o pasji samochodowej. Sport motorowy i malarstwo towarzyszyły mu od zawsze, ale realizować się w nich, zaczął po wypadku, w którym stracił obie ręce. Pan Bartosz opowiadał o swoich pasjach z entuzjazmem i swobodą. Ujął wszystkich pogodą ducha a na koniec wystapienia dostał owacje na stojaco. Chętni mogli zakupić obraz namalowany przez tego utalentowanego artystę.

Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca  pan Marek Jamborski był pełen uznania dla talentu pana Bartosza Ostałowskiego.

Następnie na scenie pojawiły się wokalistki z Centrum Kultury i Promocji. Zaśpiewały znane przeboje, które znalazły się na ich pierwszej nagranej płycie. A były to: Wiktoria Goszkowska, Natalia Rodak, Daria Dys i Gabrysia Świerczek – mieszkanka Łuczyc. Dziewczyny po wystepie rozdawały autografy, które zdobiły ich wydaną płytę.

Na zakończenie oficjalnej części imprezy, na scenie pojawił sie pan Jerzy Stanisław Kozik – historyk i autor najnowszej książki : „Wydarzenia i ludzie” – Gmina Kocmyrzów- luborzyca w czasach powstań narodowowyzwoleńczych XVIII-XIX wieku. W skrócie opowiedział o treści książki a także o kilku historycznych mieszkańcach miejscowości naszej gminy. Na koniec pan Jerzy podpisywał swoją książkę.

Wystawę prac pana Bartosza Ostałowskiego można ogladać w Centrum Kultury i Pomocji w Baranówce do dnia 8 listopada br.

Zdjęcia z tej imprezy można zobaczyć w GALERII WYDARZEŃ 🙂  a filmiki w ŁUCZYCE W SIECI 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*